CKG32KX7R2A225K335AH
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD
DataSheet
CKG32KX7R2A225K335AH PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.136" (3.45mm)