C315C682K5G5TA7301
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C315C682K5G5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)