DK11XEA470K86RAH01
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 47PF 250V SL NONSTND SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DK11XEA470K86RAH01 PDF
Type Description
Series:DK1
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)