CC45SL3AD820JYVNA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CC45SL3AD820JYVNA PDF
Type Description
Series:CC45
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)