CGA8L1X7S3A103M160KA
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7S 1812
DataSheet
CGA8L1X7S3A103M160KA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)