GRM42A7U3F101JW31L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 100PF 3.15KV U2J 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM42A7U3F101JW31L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3150V (3.15kV)
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)