C322C101J3G5TA
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 RADIAL
DataSheet
C322C101J3G5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)