C1206X332K2GEC7800
Description
CAP CER 1206 3.3NF 200V C0G
DataSheet
C1206X332K2GEC7800 PDF
Type Description
Series:ESD SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)