WF165278WP60238BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 6000PF 20KV SCREW
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
WF165278WP60238BJ1 PDF
Type Description
Series:TWXF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:6000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:20000V (20kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:6.693" Dia (170.00mm)
Height - Seated (Max):10.945" (278.00mm)