VJ0603A821JXJCW1BC
Description
CAP CER 820PF 16V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603A821JXJCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)