WKO470KCPCRAKR
Description
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL
DataSheet
WKO470KCPCRAKR PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)