C420C202GAG5TA
Description
CAP CER 2000PF 250V C0G AXIAL
DataSheet
C420C202GAG5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:2000 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)