VJ0805D110JLPAP
Description
CAP CER 11PF 250V C0G/NP0 0805
DataSheet
VJ0805D110JLPAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:11 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)