VJ1210Y824JLJAJ32
Description
CAP CER 820000 PF 16V X7R 1210 P
DataSheet
VJ1210Y824JLJAJ32 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.82 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)