LLA219R70J105MA01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LLA219R70J105MA01L PDF
Type Description
Series:LLA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (Multi-Terminal)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)