D151K20Y5PH6UL2R
Description
CAP CER 150PF 100V Y5P RADIAL
DataSheet
D151K20Y5PH6UL2R PDF
Type Description
Series:D
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)