FA18NP02A100DNU00
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
DataSheet
FA18NP02A100DNU00 PDF
Type Description
Series:FA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)