0603J0100392FCR
Description
CAP CER 3900PF 10V C0G/NP0 0603
DataSheet
0603J0100392FCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)