C1210X7R350-106KNE
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
DataSheet
C1210X7R350-106KNE PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:35V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)