C324C820KAG5TA
Description
CAP CER RAD 82PF 250V C0G 10%
DataSheet
C324C820KAG5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)