VJ1825Y394JBCAT4X
Description
CAP CER 0.39UF 200V X7R 1825
DataSheet
VJ1825Y394JBCAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.39 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)