0603J0100181JCT
Description
CAP CER 180PF 10V C0G/NP0 0603
DataSheet
0603J0100181JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)