2215YA250102JCRSP
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2215
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2215YA250102JCRSP PDF
Type Description
Series:FlexiCap™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2215 (5738 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.150" W (5.70mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)