C315C273J5R5TA
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R RADIAL
DataSheet
C315C273J5R5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm X7R
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.027 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.270" (6.85mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)