MD015A331FAB
Description
CAP CER 330PF 50V NP0 2-DIP
DataSheet
MD015A331FAB PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2-DIP
Size / Dimension:0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)