1812Y2K00820KCR
Description
CAP CER 82PF 2KV C0G/NP0 1812
DataSheet
1812Y2K00820KCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)