GMC21X5R106M16NT
Description
CAP0805 X5R 10UF 20% 16V
DataSheet
GMC21X5R106M16NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)