06031C682KAZ2A
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
DataSheet
06031C682KAZ2A PDF
Type Description
Series:FLEXITERM®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)