C322C100J3G5TA
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C322C100J3G5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)