C1206X223M4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 22NF 16V ULTRA STAB
DataSheet
C1206X223M4HACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X8R HT150C Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)