C0402C470G4HACAUTO
Description
CAP CER 0402 47PF 16V ULTRA STAB
DataSheet
C0402C470G4HACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X8R HT150C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)