GRM188C71C225ME11D
Description
CAP CER 2.2UF 16V X7S 0603
DataSheet
GRM188C71C225ME11D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)