CS45-B2GA221K-VKA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 440VAC RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CS45-B2GA221K-VKA PDF
Type Description
Series:CS45
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)