0603Y0631P80CFT
Description
CAP CER 1.8PF 63V C0G/NP0 0603
DataSheet
0603Y0631P80CFT PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.8 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)