K122M15X7RH5UH5
Description
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
K122M15X7RH5UH5 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)