DE11XKX330JN4AC05F
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 250V SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DE11XKX330JN4AC05F PDF
Type Description
Series:KX
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)