KTS250B685M32N0T00
Manufacturer
United Chemi-Con
VIGOR # :
Description
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
KTS250B685M32N0T00 PDF
Type Description
Series:NTS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.60mm)