VJ1808Y333KXCAT00
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1808
DataSheet
VJ1808Y333KXCAT00 PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)