CKG32KX7S2A475K335AH
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S SMD
DataSheet
CKG32KX7S2A475K335AH PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.136" (3.45mm)