1206J250P900DQT
Description
CAP CER 0.9PF 250V C0G/NP0 1206
DataSheet
1206J250P900DQT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.9 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)