WF165336WQ75233BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 7500PF 22.5KV SCREW
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
WF165336WQ75233BJ1 PDF
Type Description
Series:TWXF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:7500 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:22500V (22.5kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:6.693" Dia (170.00mm)
Height - Seated (Max):13.228" (336.00mm)