MA0603CG3R6B160
Description
CAP CER 3.6PF 16V C0G/NP0 0603
DataSheet
MA0603CG3R6B160 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.6 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)