C1206X333M3JAC7800
Description
CAP CER 0.033UF 25V U2J 1206
DataSheet
C1206X333M3JAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm U2J Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)