GRM0225C1E9R9DA03L
Description
CAP CER 9.9PF 25V C0G/NP0 01005
DataSheet
GRM0225C1E9R9DA03L PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:9.9 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)