C0603C682K5RALTU
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C0603C682K5RALTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R SnPb
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)