GMC04CG471G50NT
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0402
DataSheet
GMC04CG471G50NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)