C3216JB2A334K130AA
Description
CAP CER 0.33UF 100V JB 1206
DataSheet
C3216JB2A334K130AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:JB
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)