GMC21Z5U474M25NT
Description
CAP0805 Z5U .47UF 20% 25V
DataSheet
GMC21Z5U474M25NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)