A221J15C0GK5UAA
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
A221J15C0GK5UAA PDF
Type Description
Series:A
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)