GMK212SD153JD-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.015UF 35V 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GMK212SD153JD-T PDF
Type Description
Series:CFCAP™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:35V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low Distortion
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)